SKVĚLÝ DOMOV: Bylinky. Čaj, Jídlo a zdraví, Poznáte je?, Příroda a zdraví, Rady a tipy, Tipy a návody, Zdraví, Nemůžete se zbavit kašle? Bylinky a přírodní lékárna. Medicina našich babiček!

Bylinky. Čaj, Jídlo a zdraví, Poznáte je?, Příroda a zdraví, Rady a tipy, Tipy a návody, Zdraví, Nemůžete se zbavit kašle? Bylinky a přírodní lékárna. Medicina našich babiček!

Devětsil lékařský

Nemůžete se zbavit kašle?

Máte podrážděný celý krk?

Nebo potřebujete pomoct s vykašláváním? Tyto bylinky by vám mohli pomoci.

 Mateřídouška úzkolistá
 Mateřídouška tvoří důležitou součást čajových směsí proti kašli. Pomáhá léčit bronchiální katar, astma, dráždivý i laryngeální kašel. Osvědčila se jako pomocník při chronických stavech, pomáhá také při kašli dětí, neboť výborně odhleňuje.

Čajová směs proti kašli: 5 dílů natě mateřídoušky, 5 dílů listu a květu podbělu, 4 díly listu plicníku, 3 díly květu bezu, 3 díly květu divizny, 3 díly kořene a květu proskurníku, 2 díly květu komonice, 2 díly květu lípy.Směs dobře promícháme, dvě polévkové lžíce bylinek zalijeme půllitrem vroucí vody a necháme 15 minut v přikryté nádobě louhovat. Čaj osladíme medem a pijeme během celého dne po malých doušcích.
(POKUD PŘIPRAVUJEME SMĚS PRO DĚTI VYPUSTÍME DIVIZNU).

Violka vonná
Violka je využívána při vykašlávání u průduškových kašlů, rozpouští hleny, pomáhá léčit astma a bronchitidu. Bylinka se často využívá ve formě nálevů nebo lihové tinktury. Z květů fialky lze připravit také sirup proti kašli.

Violkový sirup: Hrst čerstvě natrhaných nebo sušených květů spaříme 1 litrem vroucí vody a necháme 24 hodin macerovat. Poté přecedíme, nálev smícháme s 1 kg krystalového cukru a svaříme na hustý sirup. Před koncem vaření přidáme šťávu z jednoho citronu a plníme do lahviček, které dobře uzavřeme. Při kašli užíváme jednu polévkovou lžíci 3krát denně.VHODNÉ I PRO DĚTI OD 3 LET

Máta peprná
 Máta je jasnou volbou proti kašli. Z lístků si můžete udělat peprmintový čaj nebo kloktadlo . Zázvor obecný Pokud vás trápí kašel především z důvodu chřipky a nachlazení, zázvor bude tím pravým lékem. Silné léčivé účinky této bylinky se projeví především v čaji, který si můžete lehce udělat doma.

Zázvorovo-mátový sirup: 3 lžíce nasekaného zázvoru smíchejte se lžící sušené máty. Směs zalejte 4 hrnky vody a přiveďte k varu. Zmírněte plamen a počkejte, než se asi polovina vody vypaří. Pak sirup přeceďte. Nechte ho lehce vychladnout, přidejte hrnek medu a míchejte, dokud se zcela nerozpustí. Celou směs přelejte do uzavíratelné nádoby a užívejte lžičku sirupu každých pár hodin. V lednici můžete sirup uchovávat až 3 týdny.

Plicník lékařský 
Čaj z listů a květů plicníku má široké využití na různé choroby dýchacích orgánů a plic. Usnadňuje odkašlávání, pomáhá léčit zápal plic, kašel, zahlenění plic, astma, záněty průdušek, dokonce i vykašlávání krve při vážnějších chorobách.Plicník se nesmí užívat dlouhodobě, je nevhodný pro malé děti a těhotné a kojící ženy, neboť obsahuje toxické alkaloidy!

Ledňáček a rakytník
Čajová směs na onemocnění průdušek a plic:
Smícháme 1 díl plicníku, 1 díl květů divizny, 1 díl přesličky rolní, 1 díl natě fialky. Jednu polévkovou lžíci směsi zalijeme litrem vroucí vody a necháme 15 minut louhovat. Čaj přecedíme, osladíme medem a popíjíme během celého dne. Růže šípková Čaj ze šípku je vhodný k celkovému posílení organismu, a tak se hodí především při kašli, který zapříčinila chřipka nebo nachlazení. Obsahuje velké množství vitaminu C, a tak vám dodá potřebnou sílu k přečkání tohoto období.Vhodné i pro děti a miminka. Cibule Cibule působí proti onemocnění dýchacích cest, pomáhá proti dráždivém kašli, zahlenění. Je vhodná i k léčbě dětského kašle, neboť její užívání nemá žádné vedlejší účinky.

Cibulový čaj proti kašli: Oloupeme a pokrájíme dvě cibule, vložíme do kastrolu a zalijeme půllitrem vody. Přivedeme k varu a na mírném ohni vaříme asi 15 minut. Poté scedíme, odvar osladíme medem, hnědým cukrem nebo stévií. Čaj můžeme zjemnit trochou mléka a lžičkou másla. Vhodné i pro děti.  Cibulový sirup na kašel a odhlenění: Cibuli nakrájíme najemno, dáme do skleněné misky a přidáme 1-2 lžíce medu. Zamícháme a necháme minimálně půl hodiny odstát. Poté můžeme přecedit, či jen tak lžičkou vybírat šťávu. Užíváme po lžičkách stejně jako jakýkoliv sirup nejlépe každou hodinu.

 Bez černý 
Z bezu využijete každou část: z listů si můžete udělat skvělý čaj na čištění krve, z plodů se dá získat sirup či odvar na tlumení bolesti a čaj z květů je výborným lékem na nachlazení. Pro zmírnění kašle z důvodu oslabené imunity je tak ideální.

Prvosenka jarní-petrklíč Petrklíč příznivě působí na dýchací orgány, uvolňuje a ředí hleny, pomáhá léčit suchý kašel a astma, působí protizánětlivě. Ale pozor-je chráněný.

Čaj na zánět průdušek: Smícháme 5 dílů květu prvosenky, 5 dílů květu podbělu, 5 dílů květu divizny, 4 díly listu jitrocele, 4 díly natě mateřídoušky, 4 díly kořene proskurníku, 4 díly květu slézu, 3 díly natě dobromysli, 3 díly květu černého bezu.
Dvě polévkové lžíce směsi zalijeme půllitrem vroucí vody a necháme v přikryté nádobě 15 minut louhovat. Přecedíme, osladíme medem a dochutíme citrónovou šťávou. Popíjíme po troškách v průběhu celého dne.

 Echinacea purpurea-Třapatka nachová Třapatka nachová pomáhá při zánětech dýchacích cest a kašli. Lze ji užívat i preventivně. Bylinka bývá součástí čajových směsí, užívá se i ve formě tinktur a sirupů. Jelikož má echinacea velmi silné účinky, je třeba dodržovat správné dávkování.

Podběl lékařský
Podběl

 Čerstvý,nebo sušený medem oslazený nálev z podbělu funguje výborně proti kašli, zejména suchému, protože na sliznici vytváří ochranný slizový povlak, usnadňuje vykašlávání, pomáhá při zánětu průdušek a astmatu.Používá se převážně jako součást čajových směsí, samostatně jen krátkodobě.

Sirup na zánět průdušek: 
Čerstvé listy bylinky omyjeme a pokrájíme(sušený podběl dáváme po hrstkách) . Na dno skleněné nádoby dáme vrstvu listů(nebo hrstku sušeného), zasypeme vrstvou krystalového cukru, poté přikryjeme další vrstvou , opět zasypeme cukrem a postup opakujeme, až je sklenice plná. Necháme slehnout a ještě doplníme. Poslední vrstvou musí být cukr. Nádobu vzduchotěsně uzavřeme a zakopeme na zahradě. Zakryjeme víčkem-nejlépe dřevěným,zahrabeme do hlíny a necháme osm týdnů pracovat. Po uplynutí doby nádobu vykopeme, vzniklý sirup prohřejeme -jen do bodu varu a naplníme do sklenic. Uchováváme v lednici, užíváme denně jednu čajovou lžičku sirupu, či jako sladidlo do čaje.

Tymián obecný 
V minulosti byl tymián nazýván penicilinem chudých, neboť patří mezi nejsilnější přírodní antibiotika. Používá se při léčbě černého kašle, bronchitidy, astmatu, pomáhá léčit horní cesty dýchací, zejména suchý, neproduktivní kašel. Denní dávka tymiánu by neměla přesáhnout 10g! Není vhodný pro děti,těhotné a kojící ženy.
 Čaj z tymiánu: Pro čaj použijte čerstvá snítka nebo dvě polévkové lžíce sušeného tymiánu. Tymián vložte do hrnečku a po zalití vařící vodou nechte louhovat po 10 až 15 minut. Nakonec můžete čaj dochutit medem nebo citronem. Užívejte 2krát až 3krát denně a nejlépe před spaním.

Proskurník lékařský 
Proskurník pomáhá hojit zanícené průdušky při kašli a nachlazení, díky obsahu slizových látek usnadňuje vykašlávání a mírní dráždění sliznice. Doporučuje se při bronchiálním kataru, zápalu plic, černému kašli. Proskurník nikdy nezaléváme horkou vodou ani nevaříme, neboť se účinné slizové látky teplem ničí. Proto používáme macerát - 1-2 čajové lžičky sušeného proskurníku – lze použít kořen, list i květ – zalijeme čtvrtlitrem studené vody, jen lehce přihřejeme a necháme vylouhovat. Poté scedíme a můžeme užívat.

 Potočnice lékařská
 Potočnice známá též pod názvem řeřicha potoční je divoká bylinka rostoucí, jak již sám název napovídá, u potoků. Její listy mají pikantní, štiplavou, příjemně nahořklou chuť.Léčivé látky obsažené v potočnici zkapalňují průduškový hlen a tím usnadňují jeho vykašlávání. Bylinka pomáhá při bronchitidě, kataru průdušek, astmatu i tuberkulóze. Lékořice lysá Lékořice zmírňuje záněty dýchacích cest, výborně odhleňuje, čímž usnadňuje vykašlávání, a tlumí dráždivý kašel.Obzvláště v zimním období je dobré osladit si 2-3x týdně jakýkoliv čaj kořenem lékořice. Je to výborná prevence respiračních onemocnění vhodná i pro děti. Lékořicový čaj: Do hrnečku vložte kořen lékořice a zalejte jej vařící vodou. Nechte 10 až 15 minut louhovat a poté čaj vypijte. Doporučujeme užívat jednou až dvakrát za den.

Jitrocel kopinatý
Jitrocel
 Při vnitřním využití jitrocel tlumí kašel, funguje výborně na zahleněné plíce a průdušky, usnadňuje odkašlávání, uvolňuje hleny. Pomáhá při všech dýchacích potížích způsobených právě zahleněním. Odvar na odkašlávání: 10 gramů listů jitrocele a 10 gramů plicníku lékařského přelijeme půllitrem vroucí vody, necháme cca 10 minut louhovat a přecedíme. Pijeme půl šálku 3krát denně.

Yzop lékařský Yzop má kořenitě kafrový pach a hořkou chuť. Doporučuje se při katarech horních cest dýchacích, v nichž působí antibioticky. Je účinný proti kašli, při záchvatech průduškového astmatu a výborně odhleňuje.

Divizna velkokvětá
Květy divizny uvolňují hleny, pomáhají při zánětu průdušek a hrtanu, mírní dráždění horních cest dýchacích, přidávají se do čajových směsí proti kašli, pomáhají při léčbě astmatu.Není vhodná pro děti do 6 let. Čaj na odhlenění: 1 kávovou lžičku květu divizny přelijeme půllitrem vroucí vody. Necháme asi 15 minut louhovat, poté přecedíme a podáváme. Uvedené množství čaje je na dvě dávky. Nadměrné a dlouhodobé užívání čaje se nedoporučuje.

Mák vlčí
 K léčebným účelům se využívají květní plátky. V lidovém léčitelství je odedávna oblíbeným prostředkem na kašel a to hlavně dětský, odstraňuje nutkání ke kašli, přidává se do čajových směsí na průdušky.

Smrk ztepilý
Z mladých výhonků a jehličí smrku připravujeme čaj, který pomáhá léčit respirační onemocnění. Zlepšuje odkašlávání, uvolňuje a ředí sekret v dýchacích cestách, a to i v nosních dutinách. Smrkové esenciální oleje jsou vhodné k inhalacím.Vhodný i pro děti.

Sirup (med) ze smrkových výhonků: 350 g smrkových výhonků opláchneme, vložíme do hrnce a zalijeme 1litrem vroucí vody. Přidáme šťávu z jednoho citrónu, přikryjeme pokličkou a necháme dva dny odležet. Poté scedíme, do výluhu přidáme 1,35 kg cukru krystalu a vaříme 1-1,5 hodiny. Vaříme na mírném ohni, spíše necháme sirup jen pobublávat. Jakmile sirup zhoustne a získá tmavě hnědou barvu, stáhneme hrnec ze sporáku a ještě horký sirup plníme do vymytých sklenic. Zavíčkujeme a otočíme dnem vzhůru. Sirup užíváme samostatně nebo jako sladidlo do čaje. Smrkové výhonky trháme do poloviny května v délce max. 5 cm!
Pozor-chráněné.

 Lípa malolistá
Čaj z lipového květu je známým a hojně využívaným prostředkem pomáhajícím při dráždivém kašli, zánětu průdušek, zápalech a zahlenění dýchacích cest. Lipový čaj je ideální pít pravidelně a co možná nejdéle. Doporučená dávka je jedna čajová lžička květu na jeden šálek vody.Vhodná i pro děti.

Bedrník větší
K léčivým účelům se sbírá hlavně kořen bedrníku, který však velmi páchne, čímž se ale nenechme odradit. Jeho léčivé účinky tuto malou nepříjemnost mnohonásobně vynahradí. Kořen bedrníku se doporučuje jako pomocník při kašli, protože zvyšuje sekreci sliznic, při zánětu průdušek, pomáhá léčit i katary horních cest dýchacích, celkově zvyšuje imunitu.Léčivé účinky na kašel má i bedrník anýz.

Sléz lesní
Sléz obsahuje velké množství slizových látek, proto se doporučuje převážně k léčbě dýchacích orgánů. Sléz umí hojit podrážděnou sliznici, rozpouští hleny, pomáhá léčit kašel a zánět průdušek. Velmi vhodný je pro děti. Čaj proti dětském kašli: Smícháme 5 dílů listu a květu slézu, 4 díly kořene proskurníku, 3 díly listu kopřivy a 2 díly fenyklu. Dvě lžíce směsi zalijeme půllitrem vroucí vody a necháme cca 20 minut louhovat. Čaj přecedíme, osladíme medem a pijeme teplý po celý den v častých malých dávkách. V poloviční dávce je tento čaj vhodný i pro malé děti od jednoho roku věku.

Bukvice lékařská
Bukvice kvetoucí karmínově červenými květy roste hojně na celém našem území. V době římského císaře Augusta bývala označována za všelék.Díky svým blahodárným účinkům na dýchací cesty bývá součástí čajových směsí při suchém kašli a vykašlávání krve. Výborně účinkuje také při zánětech plic, zahlenění, v kombinaci s yzopem pomáhá při astmatu.

Jablečník obecný
 Jablečník vám svou ostrou hořkou chutí asi nebude extra při chuti, ale jeho velké množství minerálních látek, silic a vitaminu C přijde vhod při jakémkoliv kašli a nachlazení. Sirup proti kašli: 100 g jablečníkové nati louhujeme 24 hodin v 1 litru studené vody. Nálev scedíme, vylisujeme, získanou tekutinu vaříme s 1 kg cukru do zhoustnutí. Užíváme 3krát denně jednu čajovou lžičku. 3 další pomocníci - Používejte med-nejlépe od včelaře(v supermarketech to není med, ale jen umělá náhražka medu bez léčivého efektu).Polévková lžíce medu 3krát denně a kašel by se měl zmírnit. Určitě jej také přidávejte do bylinných čajů, které výborně osladí,Pozor nedávat do horkého čaje čaj musí být jen teplý,jinak léčivé látky medu budou znehodnoceny. Zkusit můžete i kombinaci s kurkumou přezdívanou jako zlatý med.

Kloktejte slanou vodu
Populárním domácím lékem je i kloktání slané vody. Teplou slanou vodu kloktejte několikrát za sebou, vždy po dobu 15 sekund. Nakonec si ústa vypláchněte čistou vodou.

 Inhalujte páru
Opomíjeným lékem proti kašli je vdechování páry. Pokud takovou páru navíc obohatíte o bylinné oleje jako třeba z tea tree nebo eukalyptu, budete mít po kašli docela jistě!


#Bylinky, Čaj, Jídlo a zdraví, Poznáte je?, Příroda a zdraví, Rady a tipy, Tipy a návody, Zdraví, Léčivé rostliny, 

CO SE TADY NEJVÍC ČTE OBLÍBENÉ PŘÍSPĚVKY

MENU nebo ŠTÍTKY je přístup k příspěvkům DOCELA SNADNO!

#Donald Trump Accordion Music aktivity radosti a milování života Alkohol Americké (kanadské) palačinky Amerika Ananas Andělská trumpeta Android Angelina Werich Architektura Auto Autobusy Azalky Babí léto Bábovka Bábovka jako peříčko Bábovka jogurtová s kokosem Bábovka s čokoládovým pudinkem Bábovka tvarohová Baby - Blackbird BabyBox Báč Banánový desert banánový palačinkový dort bavorské vdolečky Bažant na slanině Bažant na víně Bažant pečený Beef Wellington Belgické vafle Bělotrn modrý Bernský salašnický pes. Husy jsou přátelé domova Beruška Bez černý Bez domova Bezinky Bezmasá jídla Biftek Bílý kůň BIO Blackberry champagne margarita Blatouch Bledule jarní Bloggeři Boeuf Bourguignon Bolest Borelióza Boršč Borůvky Boticelli Boží mlýny Boží muka Bradley Bramboračka Bramboračka nakyselo Bramboračka s uzeninou Bramboráčky Bramborka Bramborové knedlíky Bramborové placičky Bramborové placky se sýrem Bramborové speciality Bramborový guláš Brazilská snídaně Breakfast Brkoslav severní Brugmansie Brusinková omáčka Brusinky Bříza Bubáci Bůček Budějovická Budníček menší Buchtičky s krémem Buchty Buškův hamr Bylinky Camembert Candát na másle Capensis (mořská štika) Caramelized Apple and Blue Cheese Cardinal Celer recepty Celtic Woman Centrum Cestovníci Cesty CESTY CIVILIZACE Cibule Cibulové kroužky Cibuloviny Citrony Civilizace Claudie recepty Cmunda Co budeme vařit dnes? Co s tím? Coffee Crossandra Cuketa Cukroví Cyklistika Čaj Čaj šípkový Čaj z levandule Čáp bílý Čáp černý Čáp přináší štěstí Čáp v přírodě Čápi Čas lásek čápů Čas lásek jelenů Čekanka Černý bez Čerti Červenka Česká kuchařka Česká písnička Česká snídaně Český prezident Česnečka Česnek česneková pomazánka s vejcem Čevabčiči Čína Čínské nudle s kuřecí směsí se zeleninou Čížek žlutý Čmeláci Čočka Čokoláda Čokoládový dortík Čufty dančí guláš dechánek Dejvice Děti Dětská moudrost Devětsil Diskriminace Dítě Divizna Dlask Dlouhozobka svízelová Dluh Dobré slovo Dobromysl Dobromysl obecná Dobytčí trh Domácí houstičky Domácí chléb Domácí chleba Domácí jídlo Domácí koláče Domácí kuchyně Domácí rohlíky Doprava Dort Dragoon Ride Drozd kvíčala Drozd zpěvný Dršťková Dům Durman Dýmka Dýně Easter Echinacea EMO Eric Clapton Euglena Janae Bradley Eva Olmerová Exekutor v Česku Facebook Falšování potravin Farmářské trhy Fašírka Fauna Fazole Ferdinandův špíz Filé Fištrón Flank steak Flora Flowers Show Forum 2000 fotografie Fotografujte Francouzské brambory s uzeným Francouzské Confit de canard Frankfurtská hovězí František Kmoch František Koukolík Freedom Fysikální a sociální teplo Ginggo Biloba Google Google+ Greta Thunbergová gril Grilované koleno Guláš Guláš staré rančerky Gumové ovoce Hacker Halušky Ham and Eggs Hamburger Harule Haše Hermelin Heřmánek Historie Hlaváček jarní hlavička Hledání Hlíva Hloh Hluchavka Hmyz Hnízdění Hoax Holandský řízek Holub hřivnáč Holubi Homeless Hořčicová omáčka Hořec Hostivař Hot Dog Houbová omáčka Houbové recepty Houbové speciality Houby Houskové knedlíky Hovězí Hovězí guláš Hovězí maso s koprovou omáčkou Hovězí polévka Hovězí roláda Hovězí s rýží dělané na vodě a zahuštěné kuskusem Hovězí svíčková Hrad Litice nad Orlicí Hradčany Hranolky Hrnečkové knedlíky Hroznové víno Hrušeň Hruška hříbky Hudba z radosti Hudba-videa Humor Humor a vtipy Husa Husy na řece Hýl obecný Chalupa Chalupy Chilli Chlupaté knedlíky Chrámy Christina Aguilera Iced tea Imunitní systém Informace Instinkty a pudy Investiční mince Írán Italská placka Italská snídaně Jablečný ocet Jablka Jablkové řezy Jáhly Jahodník obecný Jahodový koláč Jahodový koláč s podmáslím Jahodový koláč se zakysanou smetanou Jahody Jak mají vypadat správní čerti Jak na to Jarní kytičky Jarní slunce Jaro Jasmín Jaterník podléška Játra Játra na sádle Játra na slanině Ječmen Jedlý kaštan Jednoduché chutné rychlé recepty Jelení guláš Jelení kýta Jelení medailonky Jeřáb obecný Jeřabiny Jezírko Alenky Jezírko zahradní Ježíš Kristus Jídlo a zdraví Jíme zdravě Jírovec Jiřiny Jitrocel Jitrocel sirup Jižní Čechy Jogurt Jogurt řecký Jogurtové řízky Jsme to co jíme Kachna Kachna pečená Kachny Kakaové řezy Kaktus Kalisie voňavá Kamery KAMNA KACHLOVÁ Kančí guláš Kančí hřbet na česneku Kančí hřbet s brusinkami kančí hřbet s šípkovou omáčkou Kančí kýta Kančí kýta se šípkovou Kančí maso na šípkové omáčce Kančí na rajčatech a cuketě Kančí perkelt Kančí plec Kančí plec na smetaně Kančí ragů Kančí řízky Kančí steaky Kančí svíčková Kančí výpečky karamel Karamelisované-jahody-ořechy-se-zakyskou Karbanátek Karbanátky s nivou a bramborová kaše Karel Hašler Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kariera karlovarský knedlík Karlovo náměstí Karlův most Kaštan Katův šleh Káva coffee Kde to je? Když vaří a servírují chlapi! kefír Kelly Family KFC klobásy knedlíky Kniha Koblihy Kobylka luční Kocouří siesta Kočky Sobě Kokosové kuličky Koláč Koláč s borůvkami a drobenkou Komentáře Kominíci Kompot Komunita koniklec Konipas bílý Konopí Konvalinka Kopretiny Koprová omáčka Kopřiva Koření Kos Kosí hnízdo Kosmatice Kostely Kotletky se sýrem a smetanou Kotlety Koupelny Kouzelná zahrada Kozy Krajina Králíček obecný Královské město Krby Krkovička Krmení mladých Krmítko Krmítko na zahradě Krokus jarní a žlutý Krůtí pečené stehno Křen křenová omáčka Kuchyně Kukuřice Kukuřičné palačinky Kulajda Kuře s tandoori omáčkou Kuřecí játra Kuřecí maso Kuřecí nudličky Kuřecí nugetky Kuřecí polévka Kuřecí řízek s bramborovým salátem Kvalita potravin Kváskový chleba Kvasnice Květák Květiny Květy Květy kostivalu lékařského Kynuté knedlíky Kysané zelí Kytičky Labutě Labutě péče o mladé Langoše Láska Lásko bože lásko Lavičky Léčivé rostliny Lečo Ledňáček Ledovce Legrace Lékařství Les Léto Levandule Levandulová koupel Libeček Lidé LIDL Lidový folklor Life at Google Lilie Limonáda Lín obecný Linduška lesní Linecké Lípa Lipový květ Listové šátečky Litina Lívance Londýn Losos Loupáčky Loupaná hovězí plec Lovecké právo Ludvík Hess Luncheon Meat Maceška Maďarský vepřový perkelt s bramborem Majoránka Malinový dort Maliny Maralí kořen Marcipán Margarita Marinování Marinovaný králík na zelí Markéta Marmeláda Martina Karel Kryl Martina píše Maso směs Masové kuličky Máta Máta peprná Mateřídouška Mateřství a péče o potomstvo Matka Mayodendron igneum Mazanec Med Medicina Medové perníčky Medovec Meduňka Menu Meruňky Metelescu blescu Metro Mexické jídlo mezinárodní folklorní festival Migrace Mikrobiom Milování světu vládne Mleté biftečky ze zvěřiny Mleté maso Mlok Mobilní fotografie Mobilní internet Modrá planeta Země Mojito Moravský vrabec Morning Cofee Moře Mořský okoun Motiv domova Motivační základní emoce Motúčko Motýli Moučník Mozzarela Mračňák-Abutilon Mrkev Muflon na divoko Mufloní guláš Muchomůrky bílé (Milan Hlavsa) Muškáty Muzikanti Muži My Story Mydlice lékařská Myslivecká kuchařka Na houbách Na Kampě Na kulaťáku Nadívaný bažant nádivka Nadváha (vlastně obesita) Nakládaný hermelín Nákyp švestkový Nákyp z ovesných vloček Namlouvání Námluvy Nápoje Náprstník červený Naše kuchyně Naše zahrady Nemoci Nemocnice Netýkavka konžská (papoušková květina) Nikon Noční toulky Noky Nootropika a kognitiva O selském hospodářství O tradici O vůni šunky z komína Oběd Obědy Obložený talíř Obrázkové příběhy Obrázky a domov Ocet Odposlechnuto Of Monsters Oheň Okurky Olivový olej Olomoucké tvarůžky Omáčka Onion Rings Opičky Oregano Orestované nudličky Orchideje Ornitologie ořechy Osobnosti Osvětlení Ovesné vločky Ovoce Ovocné řezy Pagáčky Palačinky Pálení žáhy Památky Pampeliška Pampeliškový med Panorama Papriky Parky Páření Čmelák královna Pařeniště Paštika Patagonie Pečená divoká kachna Pečená husa Pečená kotleta Pečené brambory Pečené kuře Pečený bažant na divoko Pečený čaj Pečivo Pěnice černohlavá Pěnice podkřovní Pěnice slavíková Peníze Penízovka sametonohá Pěnkava obecná Perská kočka Perský kocourek Pes přítel domova Pět zásad socialismu Petrklíč Petřín Petula Clark PF Pilát lékařský Písek Pivo Pizza Plaváček Plicník lékařský Plymutky Plzeň 12° Počasí Počítáme jaro Podběl lékařský Podravka Podzim Pohádka Pohádková zahrada Poháry Pochoutky z brambor Polévka Gaspacho Polévky Policie Poliklinika Polsko Pomazánka Pomerančovo smetanovo čokoládový dortík Popínavé (pnoucí) růže Pórková omáčka Poslové jara Poštolka obecná Potraviny Poznáte je? Práce na zahradě Praha Prachy Pražské perličky Pražský flamendr Prejt President Prevence Procházky Procházky přírodou Proso Prostřeno Prvosenka jarní Před koncem vrby Předivka zhoubná Přechody a křižovatky Příběhy Příprava na zimu Příroda Příroda a zahrada Příroda a zdraví Pstruh na másle Psychologie Ptáci Ptáci na zahradě Ptačí koncert Ptačí zpěv Pudinkáče Punč Půst Pustoryl Pyré Racionální strava Radkin Honzák Radost Radost a uspokojení Rady a tipy Rafaelo Rajčata Rajská a jablečná polévka Rajská na divoko s rýží Rajská omáčka Rajská s knedlíkem Rakytník řešetlákový Rande Ráno Ražniči Reálný svět bytí Recepty Recepty na míchané nápoje a koktejly Refluxní choroba jícnu Rehek zahradní Rekuperace Relaxujeme Remoska Renata Repelent Restaurace Risotto Rizoto Roláda Rostbeef Roštěná Roštěnec Rozmarýn Rum Ruské vejce Růže Růže pro domácí pěstování Růže výsadba řez množení Růžičková kapusta Rybíz Ryby rychlá večeře Rychlovka Rýmovník Rýže Řebříček obecný Řecké Ředkvičkový salát Řeka Řepík lékařský Řízek Sadba Salám Salamander Salát Salát Coleslaw Salát z pomerančů Sama doma Samsung Sasanka - Anemone Sasanka hajní Screenshot Sedmikrásky Segedinský guláš Sekaná Sekaná bramborová kaše sekanina sekanka Selská omeleta Selský rozum a kritické myšlení Siesta Single Skalka Skewered Strawberry Skorec Skorec vodní (Cinclus cinclus) Skořice Skvělý domov Sladkosti Slavík obecný Slepice na paprice Slepičky Slimáci Slípka zelenonohá Slivovice Slunéčko sedmitečné Slunečnice Smažená zelenina Smažené kuře Smažený sýr Smetana Smetanové brambory s nivou Smíchov Smrkový med Sms Sněženky Snídaně Snídaně v Portugalsku Sociální sítě Sochy Soudce Sprchování Srnčí guláš Srnčí hřbet Srnčí kýta Srnčí plátky Srnčí tatarský biftek staročeské vepřové Staročeský kuba Staroměstské náměstí Stáří Stáří a domov Stavební akrobacie Steak z kuřecího masa Stehlík Stolování a etiketa Strakapoud Strapačky Stropnický Martin Střecha isolace Střelák Student Agency Sulc Supermarket sv.Martin Svačina Svátky Svědomí Svíčková na smetaně Svijany Sýkorky sýr Sýr naložený s cibulí paprikou a pivem Šafrán (Crocus sativus) Šalvěj Šípková omáčka ke zvěřině Šípky Školní kuchyně Škůdci Škvarkové placky Škvarky Šlapeto Šnečci s tvarohem Šoupálek dlouhoprstý špaček Špagety španělský ptáček Špekáčky Špekové knedlíky Špenát špíz Štědrý den Štěstí Štětka Štrůdl (závin) Štrůdl s tvarohem Šunka Švédsko švestkové knedlíky Švestkový koláč Švestky Talovín zimní Tatarský biftek Telecí Telefon Tequila Těstovinový salát se zeleninou a tuňákem Těstoviny The Eggs Benny The End Of The World THE MORNING CHAPTER The White House Tibetská Tilapie Tipy a návody Tlačenka Topinky Tortilly Toskánské vepřové Traktát trampská Tramvaj Treska Trubačovité Třapatka nachová Třesky plesky Ťuhýk obecný Ťuhýk šedý Tulipány Tvá Jája Tvaroh Tvaroháčky s jahodami Tvarohové knedlíky Tvarohový dort U Anděla U křížku Učení Uličky pražské Umělci Umění US army USA Úsměv Utopenci Úvod do stránky Uzené maso V lese V tramvaji Václavské náměstí Vafle Vajíčka Vajíčka a šunka Valašské frgále Valentýnské speciality Válka Vanilla frozen yogurt with ice cream Vánoce Vánočka Vánoční Vánoční hvězda Vánoční tvaroháč Vařené brambory Vaříme s přáteli Včely Vdolky Večerní Praha Večeře Vejce Vejce benedikt Velikonoce Velikonoční beránek Velikonoční sekaná Velký švýcarský salašnický pes Venkov Vepřová krkovice Vepřová kýta vepřová panenka Vepřová plec Vepřové Vepřové kostky Vepřové nudličky Vepřové výpečky Vepřový guláš Vepřový kotlet na smetaně Vepřový steak Verše Veteran Větrníky Veverka Veverka černá Videa o zahradě Videa z domova Videorecepty Vinná klobása Víno Violka vonná-fialka Viry Višňové řezy Vitaminy Vivaldi Vlak Vláknina Vlasta Burian Vlaštovičník Vlaštovka Vlaštovky Vlčí máky Vltava Vosí hnízda Vrabec domácí vrabec polní Vtipy Vtipy humor Vuřty na pivu Vyprávění lesníka VYSOČANY Vysoká Vyšehrad Vytápění Vzhůru ke koním Waldemar Matuška Waldorfský salát WC We Are the World Youtuberka Z listového těsta Zabijačka Zadělávané zelí Zahrada ticha Zahradní nábytek Zahrady Zajíc Zapečená cibule Zapečený lilek s mletým masem Zapečený sýr rýže se slaninou Zásady Zateplení domova Zavařování Závislost Zazimování Zázvor Zběhovec Zdraví Zelené pláně Zelenina Zelenina dušená Zelňačka Zelňáky Zima zlatá buchta Zlato Zlatý déšť Zmrzlina Znojemská roštěná Znojemská s rýží ZOO Zrcadla Zvěřina Zvěřinová Paštika Zvěřinové biftečky zvonek zelený Zvonohlík zahradní Žabky Žáby Žampionová specialita podle Kačky Žampiony Žebírka Želatinové Ženy Židovský Živé sekačky Život ve stáří Domov Zdraví Pomoc Migrace Bydlení Ústavní péče Senior Vazba k domovu Gerontologie Sociologie Bilancování Sociální podpora. Žloutkové řezy Žravé řezy

Vybraný příspěvek

Pěnice slavíková. Je to nenápadně zbarvený, poměrně baculatý ptáček...#Pěnice slavíková, Ptáci, Ptáci na zahradě, Hnízdění, Les, Naše zahrady, Poznáte je?

Pěnice slavíková Je to nenápadně zbarvený, poměrně baculatý ptáček, bez výraznějších znaků.  Shora je jednobarevně hnědošedá, letky i j...